F

Centuries

Centuries

Player Runs Round Grade Opposition Season
Steve Harris 102 5 C Tooradin 1984/85
Gus Smith 124* 8 C Pakenham 1984/85
Phil Cassidy 129 9 C Beaconsfield 1984/85
Steve Harris 158* 7 E Narre Warren 1985/86
Lindsay Rosin 102* 10 E Clyde 1985/86
Lindsay Rosin 116 Semi-Final E Pakenham 1985/86
Gary Peebles 104* 5 D Pakenham Upper 1986/87
Michael Cook 121 3 D Catani 1987/88
Darren Rowlinson 104* 3 E Narre Warren 1987/88
Shaun Peebles 140 6 D Hampton Park 1987/88
Gary Peebles 100 9 E Devon Meadows 1987/88
Ken Rickard 116 9 E Devon Meadows 1987/88
Phil Cassidy 104* 10 D Beaconsfield Upper 1988/89
Vaughan Longmate 102* 4 C Narre Warren 1989/90
John Hattam 109 11 C Upper Beaconsfield 1989/90
John Hattam 108 Semi-Final C Pakenham 1989/90
Michael Blaby 103* 7 D Upper Beaconsfield 1990/91
Doug Martenstyne 114* 8 E Pakenham 1990/91
Brian Cook 106* 4 C Devon Meadows 1991/92
Noel Betreen 119 6 A Clyde 2003/04
Brett Whittingham 105 6 A Clyde 2003/04
Johnee Cuthbertson 116* 6 D Pakenham Upper 2003/04
Mark Di Pilla 105 7 D Lang Lang 2003/04
Noel Betreen 125 8 A Upper Beaconsfield 2003/04
Chris Blake 103 9 E Upper Beaconsfield 2003/04
John Marks 110 6 B Koo Wee Rup 2004/05
Mark Di Pilla 101* 8 D Officer 2004/05
Ian Town 117 2 C Lang Lang 2005/06
Russell Dunn 106 4 D Lang Lang 2005/06
Anthony Shepardson 101* 8 C Upper Beaconsfield 2005/06
Brett Whittingham 116 11 A Pakenham Upper 2005/06
Johnee Cuthbertson 118 11 C Kilcunda Bass 2005/06
Johnee Cuthbertson 113 1 D Pakenham 2006/07
Andrew Syddall 124* 3 D Cardinia 2006/07
Johnee Cuthbertson 114* 4 D Nyora 2006/07
Mark Elliott 126 4 E Beaconsfield 2006/07
Robert Strang 107* 4 E Beaconsfield 2006/07
Craig Robertson 107* 5 E Lang Lang 2006/07
Shaun Hughes 112* 7 D Nar Nar Goon 2006/07
Brett Armitage 105 8 A Koo Wee Rup 2006/07
Brett Whittingham 131 11 A Emerald 2006/07
Jason Pongracic 103* Semi-Final U/13 Devon Meadows 2006/07
Johnee Cuthbertson 104 3 D Cardinia 2007/08
Brett Whittingham 134 5 A Officer 2007/08
Brett Whittingham 105* 8 A Clyde 2007/08
Travis Canavan 104 10 A Tooradin 2007/08
Michael McCalman 196 10 E Beaconsfield 2007/08
Michael McCalman 106* 11 E Lang Lang 2007/08
Travis Canavan 126 1 A Devon Meadows 2008/09
Brett Whittingham 101* 6 C Devon Meadows 2008/09
Travis Canavan 124 7 A Tooradin 2008/09
Peter Jessop 121 9 B Cranbourne Meadows 2008/09
Dylan Cuthbertson 112* 10 D Cardinia 2008/09
Brett Armitage 103* 11 A Nar Nar Goon 2008/09
Brett Whittingham 111 11 C Beaconsfield 2008/09
Lester Betreen 100 10* 10 B Clyde 2009/10
Mark Rawson 142 13 District Pakenham 2009/10
Leigh Paterson 100* 13 District Pakenham 2009/10
Tim Peebles 136 13 B Beaconsfield 2009/10
Tim Peebles 124 Semi-Final District Devon Meadows 2009/10
Leigh Paterson 108 Grand Final District Upper Beaconsfield 2009/10
Peter Jessop 100* 6 District Lyndhurst Vikings 2010/11
Johnee Cuthbertson 105 12 E Officer 2010/11
Johnee Cuthbertson 115 13 E Devon Meadows 2010/11
Glen Ward 103 8 District Devon Meadows 2011/12
Andrew Martin 100 10 B Officer 2011/12
Adam Newstead 108 12 District Catani 2011/12
Uma Ratten 141 5 B Tooradin 2012/13
Uma Ratten 143 12 B Devon Meadows 2012/13
Jeff Gillespie 108* 12 F Nar Nar Goon 2012/13
Adrian Slater 173 1 C Officer 2013/14
Daniel Diwell 109* 8 Premier Pakenham Upper 2013/14
Martin Donaldson 104 10 E Pakenham Upper 2013/14
Uma Ratten 135 13 B Nar Nar Goon 2013/14
Jason Pongracic 106 4 Premier Koo Wee Rup 2014/15
Brett Armitage 103* 6 D Clyde 2014/15
Brett Armitage 111* 11 D Officer 2014/15
Andy Hathaway 113 12 G Clyde 2014/15
Lester Betreen 105* 13 C Cranbourne Meadows 2014/15
Scott Kunziak 101 Semi-Final B Beaconsfield 2014/15
Grant Mills 103 2 D Pakenham 2015/16
Brett Armitage 126* 3 D Nar Nar Goon 2015/16
Daniel Diwell 100 5 Premier Emerald 2015/16
Brett Armitage 108 5 D St Francis Xavier 2015/16
Jordan Bertrand 129* 6 D Emerald 2015/16
Johnee Cuthbertson 228 7 F Officer 2015/16
Johnee Cuthbertson 120 9 F Pakenham Upper 2015/16
Dylan Cuthbertson 103* 12 Premier Cranbourne Meadows 2015/16
Martin Donaldson 101 12 D Nar Nar Goon 2015/16
Johnee Cuthbertson 133 12 F Carlisle Park Vikings 2015/16
Grant Bloomer 131* 13 F Pakenham 2015/16
Glen Ward 129 14 F Nar Nar Goon 2015/16
Scott Strang 100* 14 F Nar Nar Goon 2015/16
Johnee Cuthbertson 123 4 F Upper Beaconsfield 2016/17
Chris Smith 100* 5 B Upper Beaconsfield 2016/17
Brett Armitage 127* 5 E Officer 2016/17
Daniel McCalman 101 6 Premier Cardinia 2016/17
Johnee Cuthbertson 263 6 F Pakenham 2016/17
Grant Bloomer 123 6 F Pakenham 2016/17
Karanbir Tiwana 101* 7 B Emerald 2016/17
Brett Armitage 107 12 E Gembrook 2016/17
Johnee Cuthbertson 360 14 F Emerald 2016/17
Grant Bloomer 107* 14 F Emerald 2016/17
Steve Marshall 110 5 E Devon Meadows 1991/92
Ron Hughes 105* 10 B Tooradin 1991/92
Steve Marshall 110* 5 E Devon Meadows 1992/93
David Muir 122* 5 E Devon Meadows 1992/93
Shane Harris 121 6 C Clyde 1992/93
Trevor Bodde 143 8 D Rythdale 1992/93
Darren Bartczak 112* Semi-Final B Catani 1992/93
David Knox 103 Semi-Final C Tooradin 1992/93
Matthew Nicholson 101 9 C Tooradin 1993/94
Jeff Salt 102 Semi-Final E Pakenham 1993/94
Russell Muir 129 5 D Nyora 1995/96
Darren Smith 105 5 D Nyora 1995/96
Matthew Dalton 134 11 E Beaconsfield 1995/96
David Rowe 148 11 E Beaconsfield 1995/96
David Rowe 100 Grand Final E Pakenham Upper 1995/96
Tom Golde 112 4 D Cranbourne Meadows 1996/97
Ross Simpson 105 5 C Devon Meadows 1996/97
Darren Bronsema 117 5 E Beaconsfield 1996/97
Mark Elliott 144 6 C Catani 1996/97
Tim Peebles 128 7 A Pakenham Upper 1996/97
Trevor Bodde 107 8 C Pakenham Upper 1996/97
Phil Cassidy 116 8 D Pakenham Upper 1996/97
Dion Olszewski 109* 8 E Devon Meadows 1996/97
Darren McKay 121 9 A Catani 1996/97
Tim Peebles 107 10 A Tooradin 1996/97
Phil Cassidy 125* 11 D Cockatoo 1996/97
Gavin Roscoe 125 1 D Cockatoo 1997/98
Peter Brown 155 4 E Clyde 1997/98
Tom Golde 106 4 E Clyde 1997/98
Peter Brown 127 6 E Gembrook 1997/98
Jason Edwards 128 6 E Gembrook 1997/98
Wayne Reynolds 101 9 D Beaconsfield 1997/98
Mark Elliott 143 10 D Nyora 1997/98
Mark Di Pilla 101* 2 E Emerald 1998/99
Grant Bloomer 112 4 A Upper Beaconsfield 1998/99
Greg Marra 103 4 A Upper Beaconsfield 1998/99
Chris Blake 129 5 F Devon Meadows 1998/99
Jason Henderson 106 6 E Koo Wee Rup 1998/99
Jim Mamone 147* 6 E Koo Wee Rup 1998/99
Robert Sykes 124 10 F Upper Beaconsfield 1998/99
Johnee Cuthbertson 115 6 D Lang Lang 1999/00
David Rowe 218 9 D Clyde 1999/00
Brendon Hall 102* 10 E Koo Wee Rup 1999/00
Brett Whittingham 114 11 A Tooradin 1999/00
Mark Elliott 126 5 D Lyndhurst Vikings 2000/01
Shaun Peebles 111 9 A Catani 2000/01
Johnee Cuthbertson 138 9 E Officer 2000/01
Mark Elliott 105 11 D Pakenham Upper 2000/01
Phil Cassidy 125 11 D Pakenham Upper 2000/01
Anthony Shepardson 108 11 D Pakenham Upper 2000/01
Robert Sykes 138 11 E Pakenham Upper 2000/01
Brendon Hall 128* 11 E Pakenham Upper 2000/01
Steve Bohan 120 2 A Pakenham 2001/02
Colin Hodson 103 5 D Lang Lang 2001/02
Robert Sykes 112 5 E Upper Beaconsfield 2001/02
Robert Sykes 112 9 E Emerald 2001/02
Shaun Peebles 104 11 A Cardinia 2001/02
Johnee Cuthbertson 102* Grand Final E Pakenham 2001/02
Charlie Ratnayake 103 1 A Pakenham 2002/03
Phil Cassidy 100* 3 D Lang Lang 2002/03
Mark Di Pilla 113 4 D Pakenham Upper 2002/03
Matthew Dalton 123 4 D Pakenham Upper 2002/03
Will Bodsworth 113 4 E Cardinia 2002/03
Johnee Cuthbertson 128 7 E Beaconsfield 2002/03
Johnee Cuthbertson 168 2 D Gembrook 2003/04